Facebook you_tube.jpg

markku_auto.jpg

posetiivipinssi_pyorea2.jpg

Suomen Posetiivarit ry on perustettu vuonna 2003 ja sen tarkoitus on ylläpitää ja edistää posetiivin soittokulttuuria. Posetiivari on tilattavissa soittamaan juhliisi tai tapahtuman vetonaulaksi.

Katso luettelosta sinulle sopiva posetiivari ja tilaa. Saat jotain erikoista ja ainutlaatuista ohjelmaa, joka varmasti yllättää ja riemastuttaa.

Nopein tapa seurata kuulumisiamme on Facebook:

Facebookwww.facebook.com/Posetiivifestivaalit



SUOMEN POSETIIVARIT RY JÄSENET:


Ääninäyte:

nuotit4.jpg



Herlevi Matti, Helsinki

Holopainen Valto, Tuusniemi, 0400 679 999

Honkonen Anna-Maija, Hämeenlinna

Kaartinen Jarkko, Leivonmäki, 050 570 8919, jarkko.kaartinen1@gmail.com

Karvonen Harri, Kaskinen, 044 329 7027, www.iki.fi/rodolfo

Karvonen Markku, Hattula, 040 5546 168, Posetiivari Marcello

Kiviaho Eva-Lisa, Tampere, 044 9113 527

Kiviaho Reijo, Tampere, 040 6326 435

Kivivuori Anna, Helsinki

Kosmo Leena, Savonlinna, 040 965 2048

Kurikka Pertti, Helsinki

Laitala, Risto, Hyvinkää, 0500 818 954

Lassila Jari, Valkeakoski, 0400 336 690

Lievonen Tuula, Kaskinen, 0400 394 501, tuula.anelma@gmail.com

Lonnakko, Seppo, Kaarina, seppo.lonnakko@hotmail.com

Malischevskij Janne, Helsinki, 044 5008394, jannemalis@gmail.com

Mäenpää Ari, Seinäjoki, 0400 366 466, cookieland@netikka.fi

Mäki Mikko, Kuivanto, 040 550 3373, www.funny-tuotanto.com

Oksanen Tuomo, tume62@gmail.com

Pasanen Matti, Vantaa, 040 591 8936, www.posetiivaripasanen.net

Paulus Matti, Hämeenlinna, 0400 971 660, jamatti@suomi24.fi

Perkoila Mikko, Järvenpää, 040 596 4548

Pesonen Veijo, Järvenpää, 0400 470 077, veijopesonen01@gmail.com

Pyykönen, Antero, antero.pyykonen@gmail.com

Ruotsalainen Alfred, Kokkola, 0500 562 366, www.posetiivari.com

Saksa Juhani, Kangasniemi, www.juhanisaksa.com

Saresvirta Heikki, Kouvola, 040 514 2558, heikki.saresvirta@pp.inet.fi

Savijärvi Markku, Espoo, 0500 513 337, markku@savis.fi

Suojanen Kalevi, Helsinki, 040 560 3064, kalevi1.suojanen@gmail.com

Vestergaard Ole, Norja, ole.vestergaard2@gmail.com